Wizyty:
Dzisiaj: 55Wszystkich: 252190

STATUETKI AGRO IMPULS ROZDANE !!!

Aktualności » STATUETKI AGRO IMPULS ROZDANE !!!

Od 2010 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa przyznaje statuetkę AGRO IMPULS dla zespołu konstruktorów oraz producenta za innowacyjne rozwiązanie techniczne i podjęcie się jego wdrożenia.

W 2023 roku wręczenie statuetek AGRO IMPULS odbyło się podczas Gali Medalowej Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, w dniu 17 marca 2023 r. 

W tym roku Kapituła Konkursu postanowiła przyznać statuetkę za opracowanie bezprzewodowego systemu AGREUS klasy SmartFarm, umożliwiającego pozyskiwanie danych pomiarowych ułatwiających podejmowanie decyzji agrotechnicznych, a także sterowanie różnymi procesami m.in. nawadnianiem, fertygacją i doświetleniem roślin.

Statuetki w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa wręczył wiceprezes ZG SITR dr inż. Andrzej Seliga.

Nagrodzonym zespołem konstruktorów został  Zespół Pracowników Naukowych z Instytutu Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy, w osobach:

- prof. dr hab. Waldemar Treder,

- dr Krzysztof Klamkowski,

- mgr Katarzyna Wójcik,

- mgr Anna Tryngiel-Gać.

Statuetkę odebrał Pan prof. dr hab. Waldemar Treder

Nagrodzony producent to  INVENTIA Sp. z o.o. z Warszawy, za współpracę przy opracowaniu bezprzewodowego systemu AGREUS klasy SmartFarm oraz  wdrożenie do produkcji. 

Statuetkę odebrał  założyciel i prezes firmy Jerzy Białousz

WSZYSTKIM NAGRODZONYM GRATULUJEMY !!!