Wizyty:
Dzisiaj: 6Wszystkich: 202049

NOWOROCZNE SPOTKANIE PREZESÓW ZARZĄDÓW GŁÓWNYCH STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH

Aktualności » NOWOROCZNE SPOTKANIE PREZESÓW ZARZĄDÓW GŁÓWNYCH STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH

W dniu 29 stycznia 2023 r., w Warszawskim Domu Technika NOT, odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie Prezesów Zarządów Głównych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych sfederowanych w Naczelnej Organizacji Technicznej.

W imieniu naszego Stowarzyszenia w spotkaniu uczestniczyła Prezes Zarządu Głównego SITR Pani Magdalena Borowiec-Wieczorek.

Gości powitała prezes Ewa Mańkiewicz-Cudny, która złożyła wszystkim życzenia udanego, aktywnego roku i pomyślności w życiu osobistym.

Po oficjalnym spotkaniu uczestnicy wzięli udział w uroczystej kolacji, którą poprzedziła część artystyczna.

Z okazji przypadającej 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, wysłuchano pieśni powstańczych w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Technologicznego imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu z nagrania przygotowanego przez TVP Historia. Natomiast po filmie, przechodząc do wyzwań współczesności, z uwagi na nieustający rozwój technologiczny oraz postępującą integrację społeczeństwa z narzędziami cyfrowymi, towarzyszącymi nam od pierwszych minut życia, obejrzano prezentację dotyczącej cywilizacyjnych wyzwań, autorstwa Jose Esteves z EI Uniwersity, a której wersję polską opracowało i udostępniło Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej.

Po emisji filmu wideo o współczesnym życiu w cyfrowym świecie, w części artystycznej wystąpił Chór Agaty Steczkowskiej, który zaśpiewał znane i popularne piosenki w różnych językach.

 Noworoczne spotkanie zakończyło się poczęstunkiem  i rozmowami w koleżeńskiej atmosferze.